Ekologiczne domki na zgłoszenie FreeDOM
Pozwól sobie na więcej

Nowoczesne domki na zgłoszenie FreeDOM - Twoje życie, Twoja przestrzeń

Decyduj świadomie - wybierając domki bez pozwolenia na budowę FreeDOM stawiasz na wolność, bezpieczeństwo i ekologię.

Icon

Brak ograniczeń

FreeDOM może zostać posadowiony niemal wszędzie, gdyż nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

Legalizacja naszych domków bez pozwolenia na budowę odbywa się na zasadzie zgłoszenia budynku do urzędu wojewódzkiego lub starostwa powiatowego. Działaj bez zbędnych formalności, gdyż Twój nowoczesny domek na zgłoszenie nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Bądź wolny i nie ograniczaj się przepisami budowalnymi.

Icon

Bezpieczeństwo

Konstrukcja FreeDOM to dedykowane dla domów jednorodzinnych prefabrykowane elementy oparte o stelaż drewniany.

W przeciwieństwie do budynków holenderskich czy kontenerowych nasze domki bez pozwolenia na budowę powstają w oparciu o solidny stelaż z prefabrykatów drewnianych. Wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane drewno lite KVH klejone warstwowo, które nie podlega pęknięciom ani odkształceniom. Twój dom będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, grzyby i insekty.

Icon

Ekologia

Do budowy i ocieplenia naszych nowoczesnych domków na zgłoszenie używamy naturalnych materiałów budowlanych pochodzenia drewnianego.

Nowoczesne domki letniskowe i całoroczne FreeDOM posiadają izolację z ekologicznych włókien drzewnych firmy STEICO, która zostaje zaaplikowana metodą wdmuchiwana pod wysokim ciśnieniem, co gwarantuje jej stabilizację na lata. Uzupełnieniem izolacji cieplnej są profesjonalne płyty FERMACELL złożone z gipsu i włókien celulozy. Ten innowacyjny, ekologiczny materiał zapewnia wysoką ochronę przeciwpożarową oraz izolację cieplną i akustyczną, a dodatkowo jest wytrzymały mechanicznie. Mieszkaj zdrowo i ekologicznie.

Icon

Krótki czas budowy

Średni czas budowy cechujący nasze prefabrykowane domki bez pozwolenia na budowę wynosi zaledwie od 6 do 8 tygodni.

Produkcja FreeDOM odbywa się w naszej gdańskiej fabryce, gdzie z dokładnością do 1 mm. przygotowujemy wszystkie elementy prefabrykowane. Twój nowoczesny domek na zgłoszenie będzie gotowy i dostarczony szybciej niż myślisz.

Icon

Gotowe rozwiązanie

Nowoczesny domek na zgłoszenie FreeDOM jest gotowym produktem dostarczanym w systemie "zamawiasz i odbierasz".

Zapewniamy kompletną dokumentację projektową, która jest niezbędna do zalegalizowania budynku metodą zgłoszenia. W przypadku inwestycji deweloperskich służymy radą i pomagamy przy projektowaniu terenu. Otrzymasz swój ekologiczny domek bez pozwolenia na budowę szybko i bez zbędnych formalności.

Icon

Energooszczędność

Przy zastosowaniu technologii dedykowanej dla domów całorocznych, niewielkim kosztem możemy utrzymać komfort cieplny i wykorzystywać budynek nie tylko w sezonie, ale i w pozostałych częściach roku.

W procesie prefabrykacji elementów drewnianych oraz podczas montażu naszych domków bez pozwolenia na budowę stosujemy wyłącznie nowoczesne rozwiązania energooszczędne pozwalające znacznie obniżyć koszty eksploatacji budynku. Dbaj o środowisko jednocześnie oszczędzając.

Icon

Domki bez pozwoleniana budowę – Technologia

Ponad dwadzieścia lat doświadczenia w branży budownictwa pozwoliło nam wypracować solidną konstrukcję, opartą na naturalnych materiałach pochodzenia drewnianego i nowoczesnej technologii. Produkcja domów letniskowych na zgłoszenie FreeDOM odbywa się w gdańskiej fabryce, tuż przy Centrum Badań i Rozwoju Grupy Ekoinbud, gdzie z dokładnością do 1 mm. przygotowujemy wszystkie elementy prefabrykowane.

Icon

Mocna konstrukcja

FreeDOM to solidne i nowoczesne domki letniskowe i całoroczne 35 m2 i 70 m2 powierzchni zabudowy, których budowa oparta jest o dedykowaną dla domów jednorodzinnych konstrukcję z certyfikowanego litego drewna KVH. Materiał ten jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i dodatkowo gwarantuje brak podatności naszych domków na zgłoszenie na grzyby i insekty.

Icon

Dbałość o szczegóły

Ściany FreeDOM są ocieplane ekologicznymi materiałami z naturalnych włókien drzewnych STEICO, dzięki czemu izolacja nie osiada zachowując swój kształt i właściwości energooszczędne przez długie lata. Nie stosujemy szkodliwych dla zdrowia materiałów izolacyjnych takich, jak styropian, pianka poliuretanowa czy podatna na zawilgocenie wełna mineralna. Wykorzystywane w naszej energooszczędnej technologii prefabrykowanej ekologiczne materiały izolacyjne od wielu lat sprawdzają się w domach jednorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, budynki biurowe).

Icon

Sprawdzone wzorce

FreeDOM to solidne i trwałe budynki ekologiczne. W przeciwieństwie do domków holenderskich i kontenerowych, budowa FreeDOM odbywa się w oparciu o energooszczędną technologię z prefabrykatów drewnianych, która jest wykorzystywana przy realizacji nowoczesnych domów jednorodzinnych i modułowych budynków użyteczności publicznej. Wykorzystywane w naszej technologii nowoczesne, lekkie konstrukcje drewniane charakteryzują się doskonałymi parametrami termicznymi, wysoką wytrzymałością i sztywnością.

FreeDOM prefabrykowane domki bez pozwolenia na budowę - Konstrukcja

freeDOM - konstrukcja ściana zewnetrzna

Ściana zewnętrzna

 • 1 - Płyta Fermacell (12,5 mm)
 • 2 - Aktywna membrana paroizolacyjna
 • 3 - STEICOzell (160 mm)
 • 4 - Belki KVH (160x60 mm)
 • 5 - MFP (12 mm)
 • 6 - Wiatroizolacja
 • 7 - Łaty
 • 8 - Deska elewacyjna
freeDOM - konstrukcja podłoga

Podłoga

 • 1 - panele podłogowe w klasie ścieralności AC4
 • 2 - podkład podłogowy przeciwdźwiękowy
 • 3 - OSB (18 mm)
 • 4 - STEICOzell (160 mm)
 • 5 - belki KVH (160 x 60 mm)
 • 6 - MFP 12 mm
 • 7 - membrana wiatroizolacyjna
freeDOM - konstrukcja ścianka działowa

Ścianka działowa

 • 1 - płyta Fermacell (12,5 mm)
 • 2 - STEICOzell (160 mm)
 • 3 - belki KVH (160 x 60 mm)
 • 4 - płyta Fermacell (12,5 mm)
freeDOM - konstrukcja dach

Dach

 • 1 - papa nawierzchniowa
 • 2 - papa podkładowa
 • 3 - styropian EPS 100
 • 4 - OSB (18 mm)
 • 5 - STEICOzell (160 mm)
 • 6 - belki KVH (160 x 60 mm)
 • 7 - MFP (12 mm)
 • 8 - Płyta typu DF (12,5 mm)
Icon

Pełna prefabrykacja

Wszystkie elementy prefabrykowane, którymi odznaczają się nasze ekologiczne domki na zgłoszenie starannie przygotowujemy w gdańskiej fabryce. W nowoczesnej hali produkcyjnej korzystamy wyłącznie z zaawansowanych technologicznie urządzeń umożliwiających precyzyjne przygotowanie elementów z komputerową dokładnością do 1 mm.

Icon

Konstrukcja drewniana

Elementy konstrukcyjne, na bazie których powstają nasze domki letniskowe i całoroczne wykonujemy przy wykorzystaniu czterostronnie struganego i frezowanego, certyfikowanego drewna klejonego KVH. Materiał ten jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, uszkodzenia, grzyby i insekty. Jednocześnie jest w pełni bezpieczny, gdyż nie podlega pęknięciom ani odkształceniom.

Icon

Naturalna izolacja

W procesie budowy obejmującym nasze domki bez pozwolenia na budowę stosujemy ekologiczne i energooszczędne materiały izolacyjne wytwarzane z naturalnych włókien drzewnych systemów STEICO. Wdmuchiwane pod wysokim ciśnieniem włókna nie osiadają w przegrodach skutecznie izolując ściany i dach budynku w okresie zimowym i chroniąc przed ciepłem zewnętrznym latem.

Icon

Otwartość dyfuzyjna

Wykorzystywane w naszej technologii materiały zapewniają swobodny odpływ nadmiaru pary wodnej na zewnątrz, co zapobiega zawilgoceniu izolacji i korozji biologicznej drewna. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy wyjątkowy komfort wewnątrz pomieszczeń tworząc przyjazny i ekologiczny mikroklimat. Nasze domki na zgłoszenie oddychają razem z ich mieszkańcami.

Icon

Wykończenie wnętrz

Uzupełnieniem ścian działowych i zewnętrznych są stosowane przez naszych konstruktorów specjalistyczne płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL. Materiał ten jest złożony z gipsu i włókien celulozy, które zostają pozyskiwanie w procesie recyklingu. Płyty FERMACELL zapewniają dodatkową izolację cieplną i dźwiękową, a także wysoką ochronę przeciwpożarową. Nasze drewniane domki bez pozwolenia na budowę cechuje najwyższa solidność wykończenia.