Finansowanie
dostosowane do Twoich potrzeb

Ekologiczne domki FreeDOM - Finansowanie

Budownictwo drewniane to nie tylko nasza praca, ale i pasja, w którą wkładamy całe serce. Stoją za nami dekady doświadczeń, motywacja i zaangażowanie całego zespołu oraz chęć ciągłego doskonalenia. Od idei po realizację - architekci, konstruktorzy, wdrożeniowcy, koordynatorzy, ekipa produkcji i montażu. Od projektu po Twój wymarzony dom.

Icon

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest rodzajem zobowiązania finansowego udzielanego wyłącznie przez banki – i tylko na zakup lub remont nieruchomości bądź kupno działki. Otrzymanych w związku z nim pieniędzy nie można zatem przekazać na żaden inny cel, taki jak wakacje czy spłata innych kredytów.

Na rynku funkcjonuje również pojęcie pożyczki hipotecznej, która jest odrębną formą zobowiązania. Ta może być udzielana przez inne instytucje finansowe, nie tylko banki. W jej przypadku nie ma również mowy o celowości, co oznacza, że może być przeznaczona na dowolny cel. Tym, co łączy oba te typy zobowiązań, jest forma ochrony spłaty zobowiązania – zabezpieczenie długu hipoteką. To ograniczone prawo rzeczowe do nieruchomości, w związku z którym kredytobiorca może z niej korzystać, jednak kredytodawca – w razie zaprzestania spłaty zobowiązania –po postępowaniu windykacyjnym może ją sprzedać celem odzyskania należności.

Interesuje Cię kredyt gotówkowy, sprawdź dzięki kalkulatorowi kredytu hipotecznego jaki kredyt możesz dostać.

Icon

Umów się z naszym ekspertem i sprawdź swoją zdolność kredytową

Zdolność kredytowa określa maksymalną kwotę kredytu, którą bank może przyznać danej osobie przy wybranym przez nią okresie spłaty. Jej poznanie jest jednym z kluczowych elementów starania się o otrzymanie środków. Znacznie zmniejsza bowiem prawdopodobieństwo uzyskania decyzji odmownej spowodowanej wnioskowaniem o zbyt wysoki kredyt.

We wstępnym ustaleniu zdolności kredytowej pomaga kalkulator zdolności kredytowej dostępny na naszej stronie. To prosty formularz, w którym wystarczy wskazać okres kredytowania, łączne aktualne zobowiązania miesięczne, łączny miesięczny dochód netto oraz wiek wnioskującego. Na podstawie tych danych kalkulator wylicza optymalną szacowaną wartość kredytu. Na jej podstawie możesz również skorzystać z kalkulatora raty kredytu hipotecznego, by poznać 3 najkorzystniejsze dla Ciebie oferty kredytowe.

Sprawdź wysokość raty kredytu hipotecznego.

Porównaj oferty wielu banków bez wychodzenia z domu.

Dom Cena zł/netto Rata mc/brutto Finansowanie
FreeDOM #1 od 118.000 zł od 1.055 zł Kalkulator
FreeDOM #2 od 108.000 zł od 966 zł Kalkulator
FreeDOM #3 od 169.000 zł od 1.511 zł Kalkulator
FreeDOM #4 od 399.000 zł od 3.568 zł Kalkulator