Ekologiczny domek na zgłoszenie
FreeDOM #1

Nowoczesny domek bez pozwolenia na budowę
FreeDOM #1 designed by Jakub Szczęsny

Domek został pomyślany, jako system: do podstawowej bryły można dołączyć dwa zewnętrzne zadaszenia lub dużą loggię, a więc kryty taras zapewniający możliwość przedłużenia funkcji wnętrza na zewnątrz w cieplejsze dni, a nawet wtedy, gdy pada deszcz. Dodatkowo loggia może być dostawiana do budynku zarówno dokładnie wzdłuż jego długiej elewacji "ogrodowej", jak i poprzez przesunięcie w bok w sytuacji, w której budynek znajduje się zbyt blisko drzew, lub jeśli pragniemy otworzyć loggię na dwie strony.

FreeDom #1 jest dostępny w kilku możliwych wersjach materiałowych i kolorystyce, co pozwala lepiej dopasować go do lokalnych wymagań prawnych, charakteru działki, jak i do fantazji przyszłych użytkowników.

Ze względu na swoją powierzchnię, nasz ekologiczny domek bez pozwolenia na budowę FreeDOM #1 spełnia wymagania dopuszczenia do realizacji na bazie zgłoszenia. Grubość przegród termicznych, wewnętrzny system ogrzewania oraz możliwość montażu piecyka wolnostojącego, czyli "kozy", pozwalają na użytkowanie go również w sezonie zimowym.

Wnętrze - FreeDOM #1 designed by Jakub Szczęsny

Jednakowe rozmieszczenie pomieszczeń oraz elementów wewnętrznych zostało zaprojektowane dla wszystkich wariantów.

about

Powierzchnia całkowita: 34,97 m²

Powierzchnia użytkowa: 29,82 m²

  • Przedpokój - 2,53 m²
  • Kuchnia - 2,76 m²
  • Salon - 13,31 m²
  • Łazienka - 2,67 m²
  • Sypialnia - 8,55 m²

Wersja letniskowa Wersja całoroczna
Konstrukcja
Projekt wykonany zgodnie z koncepcją architektoniczną, poddany niezbędnym obliczeniom konstrukcyjnym, gwarantujący trwałość i bezpieczeństwo nośne budynku. Dostosowany do technologii budownictwa prefabrykowanego, ekologicznie, na szkielecie drewnianym. Warstwy elementów konstrukcji w wersji letniskowej.
Elewacje
Jasny tynk elewacyjny. Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej w kolorze stolarki/obróbek. Możliwość zmiany na drewnianą na łatach i kontrłatach z deski elewacyjnej SOFTLINE ze świerku skandynawskiego o grubości 1,9 cm wraz z impregnacją na kolor. Glify okienne wykonane z deski płaskiej. Elewacja z blachy na rąbek stojący firmy Blachotrapez. Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej w kolorze obróbek.
Pokrycie dachowe + orynnowanie
Stolarka okienna
Wymiary zgodne z projektem. W zakresie ceny oferujemy okna z pakietem dwuszybowym (możliwość upgrade) o współczynniku przenikania ciepła przez szybę Ug = 1,1 a dla całego okna Uw < 1,4. Okna na profilu Avantgarde 7000 z okuciami Winkhaus ActivePilot. Okna w kolorze od wewnątrz białym, od zewnątrz w okleinie o strukturze drewna w kolorze RAL7016 antracyt. Okna balkonowe z ruchomym słupkiem. Okna w systemach FIX oraz otwieralne. Okna wraz z nawiewnikami.
Drzwi zewnętrzne
Drzwi wejściowe, stalowe REGULUS PLUS EVOLUTION o szerokości szkrzydła 90 cm prawe w kolorze antracyt o współczyniku izolacyjności akustycznej 25 dB. W zestawie klamka, zamek na kluczyk 3 szt. kluczy. Możliwość upgrade do wyższego standardu.
Instalacje elektryczne
Instalacje elektryczne-oświetlenie zakończone w przewodach elektrycznych. Lampy w zakresie Inwestora.
Instalacja wodno-kanalizacyjna
Instalacje wodne i sanitarne w ilości według projektu.
Instalacja wentylacyjna
Wentylacja grawitacyjna. Kratki wentylacyjne w kuchni i łazience. Okna wraz z nawiewnikami gwarantujące prawidłową wentylację w każdym pomieszczeniu.
Okna z pakietem dwu-szybowym
Okna z pakietem trzy-szybowym
Opcja dodatkowa Cena zł/netto*
Elewacja drewniana z deski elewacyjnej SOFTLINE ze świerku skandynawskiego wraz z impregnacją na kolor/ Blacha na rąbek stojący, impregnowana, dostępna w palecie kolorów. od 8000
Dodatkowe docieplenie budynku- dla wariantu całorocznego od 6000
Stolarka okienna – pakiet okien całorocznych, trzyszybowych, o współczynniku przenikania ciepła przez szybę Ug=0,5 a dla całego okna Uw= 0,882 W/(m²*K) od 4000
Drzwi zewnętrzne- wyższy standard drzwi wejściowych:, stalowe REGULUS PLUS EVOLUTION o szerokości skrzydła 90cm prawe w kolorze antracyt, podlegające wymogom docieplenia standardów całorocznych od 2500
Dodatkowa ścianka działowa od 4000
Taras drewniany od 390 zł/m²
Moduł tarasu z zadaszeniem / szt od 8000

* dla klienta indywidualnego VAT 8%

Wariant - FreeDOM #1_1 designed by Jakub Szczęsny

portfolio-details
Moduły dla wariantu #1_1
shape

MODUŁ BASIC

shape

MODUŁ BASIC
I MODUŁ TARASU Z ZADASZENIEM 01

shape

MODUŁ BASIC,
MODUŁ TARASU Z ZADASZENIEM 01,
MODUŁ TARASU Z ZADASZENIEM 02

Wariant - FreeDOM #1_2 designed by Jakub Szczęsny

portfolio-details
Moduły dla wariantu #1_2
shape

MODUŁ BASIC

shape

MODUŁ BASIC"
I MODUŁ LOGGII

Wariant - FreeDOM #1_3 designed by Jakub Szczęsny

portfolio-details
Moduły dla wariantu #1_3
shape

MODUŁ BASIC

shape

MODUŁ BASIC
I MODUŁ LOGGII

FreeDOM - Twój dom bez pozwolenia w pigułce:

Optymalnie rozplanowana przestrzeń
Elastyczność w zagospodarowaniu miejsca
Maksymalny komfort użytkowania
Sprawdzona technologia prefabrykacji drewnianej
Wysoka jakość materiałów potwierdzona certyfikatami
Od koncepcji do realizacji – zamawiasz i odbierasz